Як і у всіх країн світу, культура Норвегії тісно пов'язана з її історією і географічним положенням. Свій початок норвезька культура бере у вікінгів з їхніми традиціями, звичаями, сагами і «середньовічною величчю», які і стали згодом культурою Норвегії. Хоч норвезькі майстри культури піддавалися сильному впливу звичаїв Європи тих часів, вони все ж зберігали унікальність традицій своєї країни. Специфіка культури норвежців збереглася до наших днів. Вона утворилася в результаті нестачі природних ресурсів через холодний клімат і несприятливі гірські ландшафти країни. Ще на неї сильний вплив зробили скандинавські середньовічні закони. Музичні твори, предмети живопису та роботи інших майстрів культур відображають всю суть культури Норвегії. Це захоплення рідним краєм, боротьба за свободу і незалежність і постійна бідність. Природа і по сей день займає важливе місце в культурі країни, в чому можна переконатися, побачивши прагнення норвежців до проведення вільного часу і занять спорту на природі.
Що ж важливо знати про норвежців:
- У Норвегії не прийнято надмірно хвалити людину в обличчя, це стосується всіх, крім дуже близьких людей. Ваші компліменти вважатимуть за лестощі, а це не зробить вас краще в очах місцевих жителів.
- Тут не прийнято спізнюватися! Справа в тому, що норвежці завжди приходять вчасно, і вони поважають людей, які цінують їх час.
- Навчаючи дітей в школі, оцінки не оголошуються привселюдно, а хвалити дитину при всьому класі - вважається виділенням одного серед всіх інших, що проти правил. Виховання в сім'ях суворе, а балувати діток не прийнято.
- Емігранти, які під час роботи ходять пити каву і відволікаються від виконання трудових обов'язків - засуджуються норвежцями. Адже зазвичай тут день починається о 10.00 і закінчується о 15.00 або о 16.00, тому на розмови є обідня перерва і дві перерви на чай.
- Норвежці дуже віддані друзі, правда, завести міцні знайомства складніше, ніж на батьківщині.
- У типових норвежців не прийнято висловлювати бурхливі емоції на людях, зайва емоційність - теж поганий тон. У громадських місцях потрібно бути стриманим, шанобливим, і не забувати про повагу до людей.
- Одне з головних правил - не можна хизуватися своїм становищем, навіть багаті люди одягаються скромно, без надмірностей, і також прості і відкриті в спілкуванні. Це має, викликає повагу. Хвалькуватість - це більше для приїжджих емігрантів.
- Норвежці дуже патріотичні і люблять свою країну. Порівняння з Америкою ображає їх. Також не прийнятно питати про зарплату або вік. Зате з вами з задоволенням поспілкуються про політику, історію і природу Норвегії.
- Якщо у нас справжній чоловік повинен посадити дерево, виростити сина і побудувати будинок, то типовий норвежець вважає своїм обов'язком лише виготовити своїми руками ніж і піхви, це традиція. Все необхідне можна купити в магазині.
- Тут люблять чистоту, цінують екологію, тому у кожного вдома встановлені контейнери для селективного збору сміття. Порожні пляшки здають в магазині, і тут же можна купити на цю суму продукти. Якщо ви відпочиваєте на природі - після вашого візиту сміття не повинно залишатися, це теж викличе осуд городян.
- Герой норвезького фольклору - троль - дуже популярний символ багатьох закладів. Тролі - це духи природи, вони її охороняють, і допомагають добрим людям.
Норвегія зберігає безліч культурних традицій. У країні до цих пір живі місцеві звичаї.
У кожному окрузі дбайливо зберігають національні костюми, призначені для проведення обрядових вистав, підтримуються спілкування на діалектах старонорвежскої мови, вивчення місцевої історії, видання своїх газет. Досить часто можна побачити ретельно виготовлені національні костюми, що надягають на святкові заходи. Кожне місто має свої культурні традиції.
Норвежці з гордістю надягають традиційні національні костюми ручної роботи на весілля, хрещення і різні свята.
17 травня - День конституції. Головне свято Норвегії. Парад школярів, народні гуляння в традиційних костюмах. Також традиційні костюми одягають на дуже популярний Національний фестиваль народної танцювальної музики - це конкурс старовинного танцю. Національний конкурс традиційної музики охоплює інструментальну й пісенну музику, народний танець.
Народні традиції наказують норвежцям одружуватися по взаємній згоді. Середній шлюбний вік у чоловіків 25 років, у жінок - 22-23 роки, у сільській місцевості - 19-20 років. Після заручення молоді офіційно вважаються нареченим і нареченою. Весілля ж справляється тоді, коли наречений вважатиме себе екномічно підготовленим до того, щоб утримувати сім'ю. Народження дитини не супроводжується такими великими церемоніями, як весілля. Через кілька днів після народження дитини хрестять у кирки. Практикується традиція давати дітям імена улюблених родичів.
Здавна споруди у норвежців зрубні. Житловий будинок (стуве) - з каміном у заможних селян - дво-або триповерховий, з кількома кімнатами. На першому поверсі великі передпокій, зимова кухня, вітальня, а на верхньому - спальні. Окремий будинок з вогнищем зазвичай відкритого типу призначається для випічки хліба, пивоваріння, прання білизни і варіння їжі влітку. Комори різного призначення (лофти) споруджуються на кліті або на масивних стовпах. У лофта зберігають зерно, одяг.
Мальовничо виглядають і тепер ці житла, пофарбовані у традиційні червоний, зелений або синій кольори, з білими наличниками і торцями зрубів.
Випічка домашнього пирога - частина норвезьких кулінарних традицій. У кожній області пироги роблять за власними рецептами. Те ж саме стосується і хліба, тому домашні кондитерські вироби в Норвегії користуються більшою популярністю, ніж звичайні булочні.
Немає коментарів:
Дописати коментар