1.Прекестулен, або Кафедра проповідника (Preikestolen)
На південному заході Норвегії, неподалік від міста Ставангер, знаходиться одне з найбільш видовищних місць країни - Прекестулен, або Кафедра проповідника. Скеля підноситься на 604 метра над Люсы-фьордом, що утворився під дією льодовиків приблизно 10 000 років тому - після того, як льодовик відступив, з'явилася гігантська тріщина, яка заповнилася водою.
Люсі-фіорд розтягнутий на 42 кілометри, але через складний рельєф на його берегах знаходяться тільки два населених пункти - Люсеботн і Форсанн. Скелю і гору розділяє невелика щілина шириною 20-25 см, яка згідно щорічним вимірами, збільшується, так що Прекестулен коли-небудь впаде в море.
На початку подорожі Норвегією усі туристи, які приїхали до цієї країни вперше, зазвичай зупиняються біля кожного водоспаду, який трапиться їм на шляху. Втім, досить скоро вони перестають це робити - адже водоспади в регіоні фіордів трапляються буквально на кожному кроці.Після кількох днів у Норвегії на невеликі водоспади ви просто перестанете звертати увагу - але деякі вам проминути не вдасться.
Одним з таких є водоспад Лотефоссен. Загальна висота становить 165 метрів. Вважається однією з найбільш відвідуваних визначних пам'яток в Норвегії. Водоспад має два переповнених потоки в кінці течії, ніж та привертає увагу туристів. Лотефосс є найулюбленішим місцем відпочинку британських і німецьких туристів, які відвідали комуну Одда. У 1973 році водоспад входив в число 93 водних об'єктів, які були під постійною охороною. Шосе 13 перетинає нижню частину водоспаду.
Льодовики, поряд із фіордами і водоспадами, є природною візитівкою Норвегії. Тому, плануючи подорож до цієї країни, безумовно варто побачити хоча б один з них.
Одним з найпопулярнішим є льодовик Бріксдаль, розташований у Національному парку Йостедалсбреен(Jostedalsbreen nasjonalpark). Він є рукавом найбільшого у континентальній Європі льодовика Йостедаль. Бріксдаль є одним із найбільш доступних для туристів льодовиків - дорога до нього через парк Йостедалсбреен є зовсім не складною і дуже мальовничою.
4.Гейрангер-фіорд (Geirangerfjorden) і Дорога орлів (Ørneveien)
Серед норвезьких фіордів важко обрати найкрасивіший, але Гейрангер-фіорд, внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО, безумовно є одним із них. Захопливі панорами Гейрангер-фіорда відкриються вам з дороги номер 63 - однієї з наймальовничіших автомобільних доріг Норвегії, яку іноді називають "золотим шляхом" через велику кількість природних пам'яток, крізь які вона проходить.Відрізок цієї дороги на Гейрангер-фіордом носить назву "Дорога орлів" - тут дорога робить кілька дуже крутих поворотів, після чого виводить на оглядовий майданчик, з якого ви зможете помилуватись фіордом.
5. Сходи тролів (Trollstigen)
Сходи тролів стали найпопулярнішою серед туристів ділянкою норвезьких доріг. Вона і сьогодні залишається прикладом інженерного дорожнього мистецтва. Тільки під час підйому дорога робить 11 дуже різких поворотів з крутими віражами, підйомами та спусками.
На середині шляху туристів очікує дивно красивий водоспад Стігфоссен, а на вершині – велика оглядова площадка з паркуванням і сувенірними магазинчиками. Ширина дороги в деяких місцях не досить широка для проїзду довгомірних вантажівок, а в осінньо-зимовий період вона взагалі закрита для проїзду. Сходи тролів – так її при відкритті назвав король Хокон, стала легендою Норвегії, продовжуючи дивувати і радувати мандрівників своїми красотами. Шедевр інженерії розташувався в долині Romsdal на пагорбах трьох гігантських гір: гори Короля, Королеви і Єпископа.Ця картина, безсумнівно, створить чарівне тло під час твоєї поїздки. Обов'язково зверни увагу на знаки «Обережно, тролі!» біля дороги.
6. Лердальський тунель (Lærdalstunnelen)
Головною туристичною принадою Норвегії є її природа - однак трапляються у ній і цілком рукотворні цікавинки. Зокрема, під час подорожі цією країною ви маєте унікальний шанс проїхати Лердальським тунелем - найдовшим автомобільним тунелем у світі, довжина якого сягає 24,5 км.
Цей тунель проходить у горах, висота яких сягає 1 600 метрів, і має всередині три великих штучних гроти. Завдяки своїм розмірам, архітектурі і освітленню тунель справляє сильне враження, і якщо ви маєте можливість ним приїхати, не варто нею нехтувати - особливо враховуючи, що проїзд у тунелі є безкоштовним.
7. Атлантична дорога (Atlanterhavsveien)
Ще одна рукотворна пам'ятка Норвегії, цього разу органічно вписана у навколишній пейзаж - Атлантична дорога. Це 8-кілометрова ділянка шосе, що з'єднує невеликі острови в Атлантичному океані між містами Молде та Крістіансунн. Атлантична дорога складається з семи мостів, найдовший і наймальовничіший з яких - Сторсезандетський (Storseisundet bru).
Якщо дивитись на нього під певним кутом, складається враження, що дорога веде прямісінько до неба. На дорозі облаштовано кілька оглядових майданчиків з паркінгами, з яких відкриваються чудові види.
8. Берген (Bergen)
Для того, щоб картина Західної Норвегії була повнішою, розбавте природні пам'ятки міським ландшафтом - завітайте до Бергена, який до 1299 року був столицею Норвегії,є другим за величиною містом країни.
Місто Берген часто називають "воротами в царство фьордів", тому що саме звідси починається знаменитий регіон Норвезьких фьорд. В 2010 році Берген був названий Культурної столицею Європи, а також визнаний одним з найбільш екологічно чистих міст світу. Прогуляйтесь старою частиною міста, помилуйтесь традиційною середньовічною архітектурою і завітайте на набережну, що входить до Світової спадщини ЮНЕСКО.
9. Олесунн (Ålesund)
Ще одне місто, яке варто відвідати на заході Норвегії - Олесунн. Він розташований на семи островах і є дуже затишним і мальовничим. Олесунн часто називають "перлиною "ар нуво" - значна частина міста збудована саме у цьому стилі і приваблює туристів з усього світу.
Окрім прогулянки центром, обов'язково підніміться на гору Аксла, що знаходиться прямо в місті - з неї відкривається найкраща панорама, яка є візитівкою Олесунна.
10. Рибальське село Альнес і гора Сторхорнет
Рибальське село Альнес знаходиться на сусідньому від Олесунна острові. Сюди є сенс приїхати, якщо ви любите гарні, пустельні місця без туристів, а головне, любите піші прогулянки. Не так давно село було ізольоване горою від решти острова, але зараз є тунель. Основна визначна пам'ятка Альнеса для рідкісних туристів, це маяк 1876.
Він працює, в ньому є музей, кафе і туалет, відкритий з 12 до 18 щодня влітку. У квітні, травні, вересні та жовтні працює тільки по неділях. Саме село розташоване в мальовничому місці і досить мальовниче, тут проживають близько 200 чоловік. Будинки, як і в більшості малих містечок навколо Олесунна, дерев'яні. Однак, якщо у вас достатньо сил, є зручне взуття і запас води, то ми настійно рекомендуємо піднятися на гору Storhornet.
Не обов'язково йти на саму вершину (497 метрів), можна обмежитися відвідуванням каменю Johan Skytt (250 метрів), його видно на наступній фотографії. По дорозі вас чекають чудові краєвиди.Камінь Johan Skytt (Йохан стрілок) є дивом природи. Скажемо відразу, що місце неймовірно красиве, але дуже небезпечне. Камінь висить над прірвою в 100 метрів, його ширина приблизно 1 метр, тому стежте за вітром, щоб не здуло поривом.
Декілька причин, щоб відвідати Норвегію.
Декілька причин, щоб відвідати Норвегію.
Немає коментарів:
Дописати коментар